در تاریخ 1397/05/27 اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز در محل دفتر شهردار با جناب آقای مهندس خادم پیر شهردار محترم شهر طرقبه دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار شهردار محترم شهر طرقبه ضمن عرض خیر مقدم برای مجموعه هیئت مدیره آرزوی موفقیّت و توفیق خدمتگزاری کرده و نکات بسیار مهم و ارزنده‌ای را بیان کردند.

ایشان در مورد اهداف شکل‌گیری این شرکت در شهرستان فرمودند: شهر طرقبه یک شهر خاص و منحصر به فرد در استان و شاید کشور باشد. برخلاف خیلی از شهرهای استان در شهر طرقبه زیرساخت‌ها بسیار زیاد و آماده است. پتانسیل کار در این شهر بسیار بالا است. روزانه بیش از شصت هزار خودرو به شهر طرقبه وارد می‌شوند که این خود نشان از حجم مسافر و زائر و مجاوری است که از خدمات شهری طرقبه استفاده می‌کنند.

شهردار در ادامه گفتند: در عین این که مردم شهر طرقبه بسیار مهمان نواز، قانع و دارای سلامت کاری هستند امّا به حق توقّعات بالایی از مسئولین دارند. نباید مردم شهر از این حجم بالای مسافر و زائر و مجاور فقط دود و آلودگی آن را نصیب ببرند و شهرداری هم فقط زباله‌های آنان را جمع آوری کند. باید کار علمی و تخصصی انجام شود و پتانسیل‌های شهر در حوزه‌های مختلف شناسایی و از آن استفاده شود. این یکی از حوزه‌هایی است که این شرکت می‌تواند به خوبی به آن ورود کند. با استفاده از متخصصین جوان شهر و تحت نظارت یک تیم مشاور قوی می‌توان در حوزه گردشگری که پتانسیل اصلی و بالای این منطقه است ورود کرد و نتایج خوبی گرفت.

آقای خادم پیر شهردار طرقبه در ادامه گفتند: این شرکت باید تلاش کند منابع شهر را برای آیندگان حفظ کند. شرکت‌های خصوصی با استفاده از مشاوران قوی و ارائه طرح‌های مختلف به راحتی سرمایه‌های این شهرستان را می‌برند در حالیکه این سرمایه‌ها متعلّق به همین مردم و باید برای آنان باشد. ایشان به هیئت مدیره توصیه کردند که از یک تیم مشاوره قوی اقتصادی استفاده کنید و پتانسیل‌های شهر را مورد به مورد لیست کنید. در حوزه برج سازی، حمل و نقل، توریست، گردشگری، ساخت باغ ویلا، محل‌های اقامتی و ... کار کارشناسی انجام داده و برای آن طرح ارائه کرده و از منابع طبیعی و اداره شهرسازی برای اجرای آنها زمین بگیرید.

شهردار طرقبه یکی از نقاط مهم و حساس شهرستان را محور نقندر به خادر عنوان کردند و گفتند: این مسیر از نقاطی است که آینده شهر طرقبه شاندیز را خواهد ساخت. ایشان توصیه کردند در این مورد خاص و ویژه برنامه ریزی کرده و ضمن ارائه طرح‌های مختلف گردشگری و غیره نسبت به تملک زمینهای این منطقه برای مردم و به نفع مردم شهر اقدام کنید. ایشان به هیئت مدیره اکیدا توصیه کردند؛ نسبت به جذب زمین زیاد کار کنید تا در آینده با دیدن پروژه‌های مختلف که توسط شرکت‌های خصوصی و بعضاَ دولتی ایجاد شده حسرت نخورید. چه بسیار زمین‌هایی که اکنون از کنار آنها رد می‌شویم و با خود می‌گوییم ای کاش قبلا کسی به فکر بود و اینجا را برای مردم شهر می‌گرفت.

در انتها آقای خادم پیر شهردار شهر طرقبه ضمن حمایت از فعّالیّت‌های شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز برای واگذاری پروژه‌های مختلف شهری اعلام آمادگی کرده و گفتند: شرکت تعاونی می‌تواند در هر زمینه‌ای درخواست خود را به شهرداری اعلام کرده و ما نیز با نگاه مثبت و حمایت ویژه از آن حمایت خواهیم کرد زیرا این شرکت متعلّق به مردم است و نگاه ما و شهرداری طرقبه نیز حمایت از مردم و خواسته‌های آنان خواهد بود.

همچنین لازم به توضیح است، قبل از صبحت‌های آقای خادم پیر شهردار محترم شهر طرقبه، آقای عابد خراسانی مدیر عامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز توضیحاتی را در مورد اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته ارائه کرده و تعدادی از اعضای هیئت مدیره نظرات خود را در موارد مختلف مرتبط با شرکت تعاونی و اهداف آن بیان کردند.