مقالات


تاریخچه تشکیل شرکت توسعه عمران شهرستان طرقبه شاندیز

تاریخچه تشکیل شرکت توسعه عمران شهرستان طرقبه شاندیز

درجلسه علنی روز یکشنبه مورخ بیست و هشتم آذرماه یک هزار و سیصد و هشتاد و  نه مجلس شورای اسلامی تصویب قانون تأسیس شرکت‌های توسعه و عمران شهرستانی  مشتمل‌ بر پانزده ماده و نه تبصره به تصویب رسید و در تاریخ 15/10/1389 به  تأیید شورای نگهبان نیز رسید. هیئت وزیران در جلسه مورخ 26/06/1391 بنا به  پیشنهاد شماره 30538/1 مورخ 27/04/1390 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و  به استناد ماده (14) قانون تأسیس شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی –  مصوب 1389 – اساسنامه شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستان را تصویب و  ابلاغ نمود.

اهداف و چشم انداز شرکت توسعه عمران شهرستان طرقبه شاندیز

اهداف و چشم انداز شرکت توسعه عمران شهرستان طرقبه شاندیز

تعاونی می­تواند برای تحقق اهداف موضوع ماده (2) این اساسنامه، در چارچوب  قوانین مندرج در ماده (1) قانون تأسیس فعالیت نماید، مشروط به اینکه طرح  دارای توجیه فنی، اقتصادی و مالی بوده و درصورت نیاز به اخذ مجوز فعالیت از  دستگاههای ذیربط، مجوز آن دریافت شده باشد موارد زیر نیز جزء فعالیتهای  مجاز تعاونی تعیین می­شود.

دستورالعمل نحوه محاسبه ارزش واقعي سهام  در شركتهاي تعاوني توسعه و عمران شهرستاني

دستورالعمل نحوه محاسبه ارزش واقعي سهام در شركتهاي تعاوني توسعه و عمران شهرستاني

در اجراي تبصره (1) ماده (4)  قانون تاسيس شركتهاي تعاوني توسعه و عمران   شهرستاني مصوب 15/10/89 وبه منظور شفاف سازي و تعيين ارزش واقعي سهام در  شركتهاي تعاوني توسعه و عمران شهرستاني  اين دستورالعمل در (4)  ماده و يك  تبصره ابلاغ و  از تاریخ 15/01/1392 لازم الاجرا مي باشد.

کرونا و صنعت گردشگری

کرونا و صنعت گردشگری

پس از چند ماه وقفه بی‌سابقه در صنعت گردشگری، سازمان جهانی گردشگری گزارش  داده که فعالیت‌های گردشگری بویژه در مقاصد واقع در نیم‌کره شمالی زمین  دوباره آغاز شده، با این وجود محدویت‌های سفر در بسیاری از کشورها پابرجاست  و صنعت گردشگری همچنان از جمله صنایعی است که بیشترین آسیب‌ها را به سبب  شیوع ویروس کرونا متحمل شده است.

نحوه ی ورود و خروج اعضاء در شرکت های تعاونی

نحوه ی ورود و خروج اعضاء در شرکت های تعاونی

با توجه به اینکه پدیدآورنده و ایجاد کننده ی چنین پدیده و مشارکت هایی  اشخاص می باشد یعنی بطوریکه اگر اعضاء نباشند چنین مسائلی بوقوع نخواهد  پیوست در نتیجه اتکای شرکت ها بیشتر بر پایه اعضای آن شرکت می باشد و از  اهمیت بسزایی بخوردار است که مجاب می کند بحث های بیشتری در مورد چگونگی و  ویژگی های عضوء همچنین نحوه ی مشارکت عضو در شرکت انجام شود. نوشته ی حاضر  در برگیرنده ی مطالبی در مورد نحوه ی ورود و خروج اعضاء و اشخاص در شرکت  های تعاونی باشد.

شرایط صدور ورقه سهام شرکت سهامی پس از ثبت شرکت

شرایط صدور ورقه سهام شرکت سهامی پس از ثبت شرکت

همان طور که در مطالب قبلی گفته شد،سرمایه شرکت در اساسنامه آن قید می  گردد.در موقع تاسیس،سرمایه شرکت های سهامی عام از پنج میلیون ریال و سرمایه  شرکت های سهامی خاص از یک میلیون ریال نباید کمتر باشد.در صورتی که سرمایه  شرکت بعد از تاسیس به هر علت از حداقل مذکور کمتر شود باید ظرفیت سال نسبت  به افزایش سرمایه تا میزان حداقل مقرر فوق اقدام به عمل آید یا شرکت به  نوع دیگری از انواع شرکت های مذکور در قانون تجارت،تغییر شکل یابد وگرنه هر  ذی نفعی می تواند انحلال آن را از دادگاه صلاحیت دار درخواست کند.هر گاه  قبل از صدور رای قطعی دادگاه،موجب درخواست انحلال منتفی گردد یعنی به یکی  از طرق فوق عمل شود دادگاه رسیدگی را متوقف خواهد کرد.

ضرورت تبلیغات گسترده در کسب و کار

ضرورت تبلیغات گسترده در کسب و کار

اگر تاکنون این عبارت را  شنیده‌اید: «غرور قبل از سقوط می‌آید» یا اینکه  این جمله را از معلم یا والدین خود شنیده‌اید که: «خیلی خودت را دست بالا  می‌گیری و به خودت فکر می‌کنی»، این یک شانس برای ارتقا خودتان یا کسب و  کارتان و یک چالش برای شما است. شما نمی‌توانید کسب و کار خود را رشد دهید  تا کسی شما را نشناسد و تبلیغات انجام ندهید.

کودکان خود را کارآفرین کنید!

کودکان خود را کارآفرین کنید!

ما می‌توانیم به دانش آموزانمان در مدرسه آموزش کارآفرینی دهیم و به آن‌ها  بیاموزیم که موفق شوند. می‌توانیم یک دانش آموز را برای ساخت سیستم عامل ها  آماده کنیم. به او اعتماد به نفس بدهیم و قدرت تشخیص الگوهای پیروزی و  شکست را به او آموزش دهیم. ما می‌توانیم از او یک کارآفرین بسازیم.

معرفی مجموعه گردشگری چالیدره طرقبه

معرفی مجموعه گردشگری چالیدره طرقبه

در سالهای 1381 ـ 1376 سد چالیدره با مشارکت شهرداری طرقبه و شرکت آب منطقه  ای خراسان یعنی تامین عرصه توسط شهرداری و احداث سازه و تاسیسات سد توسط  آب منطقه ای، ایجاد تا در جهت رفع اختلافات محلی در توزیع عادلانه آب و  تامین آب کشاورزی باغات  منطقه که در واقع اصلی ترین دغدغه شهروندان و حفظ  محیط زیست و اقلیم دامنه های شمالی ارتفاعات با برکت بینالود میباشد، ایفای  نقش نماید. این مهم تاثیرات بسزا و ارزشمند خود را بجای گذاشت که جا دارد  از تمامی دست اندرکاران و تلاشگرانی که در طول سالهای طولانی شروع و احداث  تاکنون در شکل گیری و بهره برداری بهینه از این نعمت الهی تاثیر گذار بوده  اند تشکر نمائیم.