محمد  سنجری مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در راستای پیگیری و  حل مسائل و مشکلات اتحادیه ها و شرکت های تعاونی استان و در بازدید از شرکت  تعاونی توسعه عمران و منطقه نمونه گردشگری شهرستان طرقبه و شاندیز  (بینالود)گفت: شرکت های تعاونی توسعه و عمران می تواند فرصتی های لازم را  برای ایجاد اشتغال پایدار فراهم کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون  کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، در این بازدید که با حضور مجتبوی رئیس  اتاق تعاون استان، سلطانخواه مدیریت تعاون، متین‌فر مدیر روابط کار، یزدی  مسئول نمایندگی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان، روسا و کارشناسان  تامین اجتماعی، بانک توسعه تعاون و تنی چند از کارشناسان مرتبط صورت گرفت،  از طرح‌های این شرکت تعاونی در جهت احداث فضاهای تفریحی و گردشگری جدید در  این شهرستان بازدید بعمل آمد. 

مهندس سنجری پس از بازدید طرح‌های این شرکت تعاونی در جلسه‌ای که با حضور مهندس عابدخراسانی برگزار شد در سخنانی اظهار  کرد: در سال جاری در تلاش هستیم بصورت ویژه مشکلات شرکت های تعاونی و  اتحادیه ها را با همکاری بانک توسعه تعاون، اتاق تعاون استان، اداره کل  تامین اجتماعی و دستگاه‌های مرتبط پیگیری و رصد نماییم. امروزه شرکت‌های  تعاونی در زمینه رونق تولید و اشتغال نقش و جایگاه مهمّی را به خود اختصاص  داده‌اند به همین جهت با بازدید از شرکت های تعاونی‌های استان در تلاش  هستیم موانع موجود بر سر راه آنها را شناسایی نموده و با همکاری سایر  دستگاه های اجرایی مشکلات را بر طرف نماییم. وی گفت: شرکت‌های تعاونی توسعه  و عمران می‌توانند فرصتی‌های لازم را برای ایجاد اشتغال با مشارکت مردم در  این شهرستان فراهم کنند. به همین خاطر برای گسترش تعاونی‌های توسعه عمران  در راستای ایجاد اشتغال پایدار در میان افراد بومی شهرستان، همه باید برای  افزایش مشارکت با همکاری بخش دولتی و شهرداری‌ها اهتمام جدی داشته باشند.

شایان  ذکر است به منظور تسریع در رشد و توسعه شهرستان‌ها، هدایت منابع مردمی به  بخش‌های تولیدی و بسترسازی برای ورود بخش‌های تعاونی و خصوصی به فعالیت‌های  اقتصادی شرکت‌هایی با عنوان شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی در  راستای اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی تشکیل می‌شوند و انجام  فعالیت‌های عمرانی و آبادانی شهر و روستاها، ایجاد و اداره واحدهای  اقتصادی، تولیدی، توزیعی و خدماتی، تملّک اراضی بافت‌های فرسوده، خرید  اوراق بهادار برای مدیریت منابع تعاونی و سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه از  اهمّ فعّالیت‌های شرکت است.