گردشگری در شهرستان طرقبه و شاندیز بر اساس شناخت و تحلیل وضع موجود سایت و اهداف توسعه گردشگری پایدار و رعایت ملاحظات مدیریتی مناطق حفاظت شده و همچنین پیشنهادات طرح طبیعت گردی استان خراسان رضوی صورت می‌گیرد. زمین مورد نظر جهت احداث کمپینگ واقع در محدوده رشته کوه بینالود و قله فلسکه در شهرستان طرقبه، و در بالاتر از جاده اصلی روستای دهبار می­باشد. مساحت زمین حدود دو هکتار می باشد و در بین اراضی ملی موجود در آن منطقه از شرایط بهتری برخوردار است. از ویژگی‌های آن می توان به چشم انداز مناسب و نزدیکی آن به جاده اصلی و روستاهای کلاته آهن، کردینه و دهبار اشاره کرد.

با توجه به اینکه افراد و اقشار مختلف به فراخور امکانات مالی خود اقدام به سفر نموده و تلاش می‌نمایند تا غبار خستگی ناشی از زندگی شهری را از تن بربایند، لذا لازم است تا متناسب با امکانات مالی آنها، تأسیسات با قیمت‌ها و سطوح مختلفی طراحی و اجرا گردند، عدم توجه به این واقعیت می‌تواند تبعات گسترده اجتماعی و اقصادی در برداشته باشد بطوری که ما شاهد آن هستیم، در مناطقی که گردشگران به صورت انبوه به آنها مراجعه می­نمایند پدیده خیابان خوابی گردشگران تبدیل به یک معضل اجتماعی در میان جوامع میزبان شده است. لذا موضوع احداث کمپینگ در مناطق و مسیرهای عمده گردشگری با هدف ساماندهی گردشگرانی است که مایل هستند در دامان طبیعت به استراحت پرداخته و به دنبال محل‌های امن برای گذراندن شب می‌باشند.

شرکت توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز، طرح توجیهی این مجموعه را آماده نموده و انشاا... به حول و قوه الهی با رفع مشکلات و محدودیت‌های کوچک پیش رو به زودی با سرمایه گذاری این شرکت به مبلغ دو میلیارد و دویست و سی و یک میلیون تومان آغاز خواهد شد.