معاون هماهنگی امور  اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان نبود سیاست منسجم را یکی از دلایل  تشکیل دیرهنگام تعاونی‌ها در استان دانست و خواستار توجه برنامه‌ریزان  اقتصادی در حوزه فعالیت تعاونی‌ها به این مقوله مهم شد.             خالد جعفری روز شنبه در اولین جلسه ستاد عالی توسعه تعاون  کردستان با اشاره به روند تشکیل و فعالیت تعاونی‌های توسعه و عمران  شهرستانی در استان اظهار داشت: برنامه‌ریزان و دستگاه‌های اقتصادی باید راه  را برای تشکیل تعاونی‌ها و شکل‌گیری آنها تسهیل کنند.
 وی با بیان اینکه تعاونی توسعه و عمران تشکیل شده در شهرستان بیجار یکی  از تعاونی های کارآمد توسعه در کشور محسوب می‌شود، افزود: اولویت واگذاری  پروژه‌های اقتصادی با تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان از اداره کل  حمل و نقل و پایانه ها خواست در واگذاری مجوز راه اندازی مراکز معاینه فنی  خودروهای سنگین در شهرستان بیجار،  تعاونی توسعه و عمران را در اولویت این  واگذاری قرار دهد.
جعفری در خصوص واگذاری معادن نیز یادآور شد: در صورت درخواست متقاضیان  برای ثبت فعالیت معدن به صورت تعاونی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و  سازمان صنعت، معدن و تجارت در چارچوب قوانین و در سریعترین زمان ممکن  اقدام کنند.