به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی سیدحمید کلانتری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سومین نشست هم‌اندیشی تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستان را برگزار کردیم که در این نشست مدیران عامل 66 شرکت تعاونی که در 66 شهرستان کشور تشکیل شده حضور داشتند.

وی افزود: در رابطه با تعاونی توسعه و عمران شهرستانی براساس یک قانون ویژه که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده در هر شهرستان تنها یک تعاونی تاسیس می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: نقش اصلی و محوری این تعاونی سازماندهی مشارکت مردم، سرمایه‌های مردم و استفاده از ظرفیت‌ها درراستای توسعه و اشتغال، فقرزدایی و رشد اقتصادی شهرستان است.

کلانتری بیان کرد: این تعاونی‌ها نقش موثری در ایجاد اشتغال با ساماندهی و حمایت از تعاونی‌های اشتغال روستایی دارند که ظرفیت این اشتغال روستاهای تابعه را می‌توان در قالب شرکت‌های تعاونی شرکت سهامی خاص استفاده کرد.

وی ادامه داد: این‌ تعاونی‌ها می‌توانند بافت‌های فرسوده شهری را احیا کنند که تاکید دولت بر ساماندهی و بازسازی بافت‌های فرسوده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: این‌ تعاونی‌ها در حمایت از مشاغل خرد و خانگی و در بحث گردشگری به ویژه حمایت از مشاغلی که مربوط به زنان سرپرست خانوار است می‌توانند فعالیت داشته باشند.