مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز طی تماس تلفنی با دکتر ناصر بهزاد رایزن اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق، زمینه‌ها، راهکارها و نحوه صادرات خشکبار درجه یک شهرستان طرقبه شاندیز به کشور عراق را بررسی کرد. دکتر بهزاد شرایط حضور شرکت‌های ایرانی در عراق را بسیار مساعد و مناسب دانسته و گفت: به زودی نمایشگاه محصولات ایران در کشور عراق برگزار خواهد شد که شرکت تعاونی توسعه و عمران نیز می‌تواند برای معرفی محصولات و بازارسنجی در این نمایشگاه شرکت نماید. صادرات محصولات خشکبار شهرستان خصوصاَ آلوی شمس طرقبه در عراق بازار داشته و می‌توان با یک بسته بندی مناسب و ایده‌ال سهم خوبی در بازار رو به رشد عراق پیدا کند.

دکتر بهزار همچنین ثبت دفتر شرکت تعاونی در عراق و یا ثبت یک شرکت مرتبط با شرکت تعاونی در کشور عراق را زمینه‌ای برای شروع عملیات بسته‌بندی و توزیع محصولات در عراق دانسته و گفت: در صورتی‌که شرکت بسته بندی محصولات خود را در کشور عراق انجام دهد، می‌تواند از معافیت‌های ویژه دولت عراق نیز بهره‌مند شود. 

جواد عابد خراسانی مدیر عامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دکتر بهزاد همشهری خوب مشهدی در کسوت رایزان اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق از وی دعوت کرد تا در اوّلین فرصت ضمن حضور در طرقبه و دفتر شرکت تعاونی از نزدیک با اعضای هیئت مدیره آشنا شده و ضمن بازدید از بازارهای سطح شهرستان زمینه‌های حضور پرقدرت شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز در بازار تجاری کشور عراق بیشتر بررسی شود.