با مصوبه شورای اسلامی شهر طرقبه و حمایت شهردار محترم جناب آقای خادم پیر مجوز احداث و بهره‌‌برداری از مرکز معاینه فنی شماره 2 شهر طرقبه به شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز واگذار شد. این پروژه در انتهای بلوار سردار خطیب (خیابان کاخ بیلدر) به صورت مشارکتی با شهرداری طرقبه اجرا خواهد شد.

 از آغاز درخواست تأسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران تا پایان آن و ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری مشهد بیش از 15 ماه طول کشید. اینکه چرا باید پروسه اداری ثبت یک شرکت تعاونی در کشور ما اینقدر طولانی مدّت باشد، بماند برای بعد... مهم این بود که با پیگیری مداوم و پشتکار فراوان این مهم برای همشهریان عزیز شهر طرقبه فراهم شد. شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز در تاریخ 17/06/1397 با سرمایه 000/500/405/11 ریال ثبت و فعّالیت خود را آغاز نمود.

بی شک اگر نبود حمایت‌های مستمر و مداوم آقای حسینی فرماندار محترم شهرستان طرقبه شاندیز و عضو هیئت مؤسس شرکت تعاونی توسعه و عمران، آقای خادم پیر شهردار محترم شهر طرقبه و عضو هیئت مؤسس شرکت تعاونی توسعه و عمران، آقای نکاحی شهردار محترم شهر طرقبه و عضو هیئت مؤسس شرکت تعاونی توسعه و عمران، آقای محمّدعابدخراسانی عضو محترم شورای اسلامی شهر طرقبه و عضو هیئت مؤسس شرکت تعاونی توسعه و عمران و آقای هدایتی عضو محترم شورای اسلامی شهر طرقبه و عضو هیئت مؤسس شرکت تعاونی توسعه و عمران، راه‌اندازی و تأسیس این شرکت به سرانجام نمی‌رسید. حال که مراحل اداری ثبت شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز با شماره ثبت 65549 به پایان رسید. به مصداق سخن گهربار حضرت رضا(ع) که فرمودند: مَنْ لَمْ يَشْكُرِ الْمُنْعِمَ مِنَ الْمَخْلُوقِينَ لَمْ يَشْكُرِ اللَّهَ عَزَّوَجَلَّ از زحمات بی شائبه همه دوستان و همراهان و مسئولین محترم کمال تشکر و امتنان را داریم. امیدواریم که با کمک و هدایت و راهنمایی و مشاوره شما عزیزان بتوانیم قدمهای محکم و باثباتی در جهت رشد و توسعه شهرستان، اشتغال‌زایی پایدار برای جوانان شهرستان و بالا بردن روحیه همکاری و همیاری و تعاون در سطح شهرستان طرقبه شاندیز برداریم.

هر چند هنوز دو ماه بیشتر از تاریخ ثبت شرکت نمی‌گذرد اما با مصوبه شورای اسلامی و حمایت تمامی اعضای شورای اسلامی شهر طرقبه و همچنین حمایت شهردار محترم جناب آقای خادم‌پیر مجوز احداث و بهره‌‌برداری از مرکز معاینه فنی شماره(2) شهر طرقبه به شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز واگذار شد. این پروژه در انتهای بلوار سردار خطیب (خیابان کاخ بیلدر) به صورت مشارکت با شهرداری طرقبه اجرا خواهد شد. موقعیّت مناسب و ایده‌ال زمین محل احداث پروژه و دسترسی آسان و همچنین دور بودن از مسیرهای ترافیکی شهرستان باعث خواهد شد به محض اجرا و راه اندازی پروژه بتواند حجم قابل توجهی از خدمات خود را به همشهریان عزیز شهرستان و بالاخص شهروندان ساکن شهر مشهد ارائه دهد.

راه‌اندازی این مجموعه علاوه بر ایجاد اشتغال دایم و پایدار برای تعدادی از سهامداران شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز، راه را برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های آتی این شرکت هموار خواهد نمود.

لازم به توضیح است که از اول آبان ماه سهامداران شرکت تعاونی می‌توانند با مراجعه به دفتر شرکت تعاونی واقع در طرقبه، میدان صاحب الزمان، جنب بانک ملت، طبقه دوم بانک قوامین (ساختمان حاجی زاده) نسبت به دریافت اصل برگه سهام خود اقدام نمایند. اصل برگه سهام در صورت تسویه حساب کامل تعهدات خریدار سهام(سهامدار) با نام صادر شده و بعد از لمینیت به همراه نام کاربری و رمز عبور هر سهامدار تحویل خواهد شد.

سهامداران محترم شرکت تعاونی بعد از دریافت نام کاربری و رمز عبور باید از طریق وبسایت شرکت به آدرس اینترنتی www.ttotsh.ir  مراجعه کرده و  از بنرهای صفحه اول سایت بر روی بنر "سامانه سهامداران" کلیک کرده  تا به آدرس سامانه سهامداران منتقل شوند.

 بعد از ورود نام کاربری و رمز عبور خود را در محل معین وارد کرده و بر روی کلمه "ورود" کلیک نمایند. اگر نام کاربری و رمز عبور شما صحیح باشد وارد صفحه مربوط به خود خواهند شد. سپس بر روی منوی " ثبت اطلاعات جدید در فرم" کلیک نموده و از گزینه " فرم انتخاب شود" "فرم اطلاعات بانکی سهامدار" را انتخاب نمایند. اطلاعات خواسته شده شامل نام بانک، نام شعبه، شماره حساب بانکی، شماره 16 رقمی عابربانک و شماره شبا را وارد نموده و بعد از ورود اطلاعات بر روی "ثبت فرم" کلیک کرده و اطلاعات را ارسال نمایند. سهامداران عزیز می‌توانند از قسمت مشاهده اطلاعات ثبت شده اطلاعات مرتبط با سهام، آخرین نقل و انتقلات، فیش‌های واریزی و سایر اطلاعات ضروری در مورد سهام خود را هر لحظه به صورت آنلاین مشاهده نمایند.

در همین مدّت با پیگیری‌های دکتر دهقان نماینده مردم محترم طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی مکاتباتی با استانداری استان خراسان جنوبی و استانداری استان خراسان رضوی در جهت خرید سهام سد چالی‌درّه صورت گرفته است. امید است با همکاری و همیاری تمامی مسئولین در سطح شهرستان و استان این مهم نیز محقق شده و مردم شهرستان طرقبه شاندیز در منافع اقتصادی این پروژه بزرگ گردشگری سهیم گردند.

بازدید از پروژه گیلاس طرقبه، بازدید از پروژه سد مخزنی 55 هزار مترمکعبی نقندر و همچنین برنامه‌ریزی برای تأسیس شرکت با موضوعات فعّالیّت در حوزه‌های فنّی و مهندسی، نظارت، اجرا و مشاوره از دیگر اقدامات صورت گرفته در طی چند هفته گذشته بوده است. همچنین شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز جهت ورود به حوزه مدیریت و بهره‌برداری فاز یک سد چالیدره و احداث پیست دوچرخه سواری نیز اظهار تمایل کرده و در این خصوص با مدیرعامل محترم سدچالیدره مکاتباتی را انجام داده است.

شناخت پتانسیل‌های مختلف سرمایه‌گذاری در حوزه‌‎های گردشگری از جمله کارهای اوّلیه کارگروه‌های مرتبط می‌باشد که به صورت هدفمند در حال پیگیری و اجرا می‌باشد. امیدواریم با حمایت مردم فهیم شهرستان طرقبه شاندیز، بتوانیم در عرصه‌های مختلف توسعه‌ای و عمرانی شهرستان ورود پیدا کرده و علاوه بر افزایش رونق اقتصادی در حوزه‌های مختلف  منافع آن را بین سهامداران عزیز شرکت تقسیم نماییم.

شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز