بایگانی نوشته‌ها


تاریخچه تشکیل شرکت توسعه عمران شهرستان طرقبه شاندیز

تاریخچه تشکیل شرکت توسعه عمران شهرستان طرقبه شاندیز

درجلسه علنی روز یکشنبه مورخ بیست و هشتم آذرماه یک هزار و سیصد و هشتاد و  نه مجلس شورای اسلامی تصویب قانون تأسیس شرکت‌های توسعه و عمران شهرستانی  مشتمل‌ بر پانزده ماده و نه تبصره به تصویب رسید و در تاریخ 15/10/1389 به  تأیید شورای نگهبان نیز رسید. هیئت وزیران در جلسه مورخ 26/06/1391 بنا به  پیشنهاد شماره 30538/1 مورخ 27/04/1390 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و  به استناد ماده (14) قانون تأسیس شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستانی –  مصوب 1389 – اساسنامه شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران شهرستان را تصویب و  ابلاغ نمود.

اهداف و چشم انداز شرکت توسعه عمران شهرستان طرقبه شاندیز

اهداف و چشم انداز شرکت توسعه عمران شهرستان طرقبه شاندیز

تعاونی می­تواند برای تحقق اهداف موضوع ماده (2) این اساسنامه، در چارچوب  قوانین مندرج در ماده (1) قانون تأسیس فعالیت نماید، مشروط به اینکه طرح  دارای توجیه فنی، اقتصادی و مالی بوده و درصورت نیاز به اخذ مجوز فعالیت از  دستگاههای ذیربط، مجوز آن دریافت شده باشد موارد زیر نیز جزء فعالیتهای  مجاز تعاونی تعیین می­شود.

تقدیر و تشکر از اعضای هیئت مؤسس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز

تقدیر و تشکر از اعضای هیئت مؤسس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز

جناب آقای حسینی فرماندار محترم شهرستان طرقبه شاندیز و عضو هیئت مؤسس شرکت تعاونی توسعه و عمران
جناب آقای خادم پیر شهردار محترم شهر طرقبه و عضو هیئت مؤسس شرکت تعاونی توسعه و عمران
جناب آقای نکاحی شهردار محترم شهر طرقبه و عضو هیئت مؤسس شرکت تعاونی توسعه و عمران
جناب آقای محمّدعابدخراسانی عضو محترم شورای اسلامی شهر طرقبه و عضو هیئت مؤسس شرکت تعاونی توسعه و عمران
جناب آقای هدایتی عضو محترم شورای اسلامی شهر طرقبه و عضو هیئت مؤسس شرکت تعاونی توسعه و عمران

شرایط صدور ورقه سهام شرکت سهامی پس از ثبت شرکت

شرایط صدور ورقه سهام شرکت سهامی پس از ثبت شرکت

همان طور که در مطالب قبلی گفته شد،سرمایه شرکت در اساسنامه آن قید می  گردد.در موقع تاسیس،سرمایه شرکت های سهامی عام از پنج میلیون ریال و سرمایه  شرکت های سهامی خاص از یک میلیون ریال نباید کمتر باشد.در صورتی که سرمایه  شرکت بعد از تاسیس به هر علت از حداقل مذکور کمتر شود باید ظرفیت سال نسبت  به افزایش سرمایه تا میزان حداقل مقرر فوق اقدام به عمل آید یا شرکت به  نوع دیگری از انواع شرکت های مذکور در قانون تجارت،تغییر شکل یابد وگرنه هر  ذی نفعی می تواند انحلال آن را از دادگاه صلاحیت دار درخواست کند.هر گاه  قبل از صدور رای قطعی دادگاه،موجب درخواست انحلال منتفی گردد یعنی به یکی  از طرق فوق عمل شود دادگاه رسیدگی را متوقف خواهد کرد.

ضرورت تبلیغات گسترده در کسب و کار

ضرورت تبلیغات گسترده در کسب و کار

اگر تاکنون این عبارت را  شنیده‌اید: «غرور قبل از سقوط می‌آید» یا اینکه  این جمله را از معلم یا والدین خود شنیده‌اید که: «خیلی خودت را دست بالا  می‌گیری و به خودت فکر می‌کنی»، این یک شانس برای ارتقا خودتان یا کسب و  کارتان و یک چالش برای شما است. شما نمی‌توانید کسب و کار خود را رشد دهید  تا کسی شما را نشناسد و تبلیغات انجام ندهید.

کودکان خود را کارآفرین کنید!

کودکان خود را کارآفرین کنید!

ما می‌توانیم به دانش آموزانمان در مدرسه آموزش کارآفرینی دهیم و به آن‌ها  بیاموزیم که موفق شوند. می‌توانیم یک دانش آموز را برای ساخت سیستم عامل ها  آماده کنیم. به او اعتماد به نفس بدهیم و قدرت تشخیص الگوهای پیروزی و  شکست را به او آموزش دهیم. ما می‌توانیم از او یک کارآفرین بسازیم.

بررسی زمینه‌ها و موانع صادرات خشکبار شهرستان طرقبه شاندیز به کشور عراق

بررسی زمینه‌ها و موانع صادرات خشکبار شهرستان طرقبه شاندیز به کشور عراق

مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز طی تماس تلفنی با  دکتر ناصر بهزاد رایزن اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق،  زمینه‌ها، راهکارها و نحوه صادرات خشکبار درجه یک شهرستان طرقبه شاندیز به  کشور عراق را بررسی کرد. دکتر بهزاد شرایط حضور شرکت‌های ایرانی در عراق را  بسیار مساعد و مناسب دانسته و گفت: به زودی نمایشگاه محصولات ایران در  کشور عراق برگزار خواهد شد که شرکت تعاونی توسعه و عمران نیز می‌تواند برای  معرفی محصولات و بازارسنجی در این نمایشگاه شرکت نماید. صادرات محصولات  خشکبار شهرستان خصوصاَ آلوی شمس طرقبه در عراق بازار داشته و می‌توان با یک  بسته بندی مناسب و ایده‌ال سهم خوبی در بازار رو به رشد عراق پیدا کند.

یازدهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال خراسان رضوی برگزار شد.

یازدهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در  این جلسه ابتدا مزروعی مدیرکل جهاد کشاورزی استان گزارشی از پرداخت تسهیلات  در بخش کشاورزی به حاضران ارائه و در ادامه خاطرنشان کرد : حدود 60درصد از  طرح های متقاضی تسهیلات در بخش کشاورزی به دلیل عدم شمولیت و بعضاً نقص  مدارک برگشت می خورد که این امر نیازمند تسهیل مسیر دریافت اعتبارات بخش  کشاورزی است .وی همچنین در این جلسه به طرح پوشش دار کردن باغات و مشکل عدم  پرداخت تسهیلات سرمایه ای در روستاها که دارای فاقد سند رسمی هستند اشاره  کرد.

گزارش جلسه شورای اداری شهرستان طرقبه شاندیز

گزارش جلسه شورای اداری شهرستان طرقبه شاندیز

جلسه مرداد ماه 97 شورای اداری شهرستان بینالود(طرقبه شاندیز) فرماندار با  بیان این مطلب افزود: دولت تدبیر و امید دولت منطق و اعتدال است و هم مرد  مذاکره ایم و هم مرد مبارزه در صورتی که دشمن تکبر ورزد ما هم مرد مبارزه  ایم اما هر کدام در جای خود و عقل و منطق نیز همین را می گوید و اکنون که  دشمن راه مبارزه اقتصادی را انتخاب نموده است ما نیز خود را برای این  مبارزه باید آماده کنیم و باید یاد آوری کنم که مبارزه اقتصادی یک مبارزه  نرم افزاری وهوشمندانه است که تاکید شده است ساز و کار آرایش جنگ اقتصادی  گرفته شود و در همین راستا جلسات کمیته ها و کارگروه های اقتصادی  به صورت  ویژه و مستمر در دستور کار قرار گرفته و مورد توجه است وباید با حضور مستمر  وموثر در بین مردم نشاط وامید واعتماد آنان را تقویت کنیم با وحدت می  توانیم بر همه مشکلات ومستکبرین پیروزشویم.